ЅВЕЗДА НА 8 КОЛО ОД ЖЕНСКАТА ЛИГА – МИЛА ТРАЈКОВИЌ (МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА)

Ракометарката на Металург Автокоманда, Мила Трајковиќ, го доби признанието за најкорисен играч, односно ѕвезда на 8. коло во Женската лига.

Левото крило одигра без грешка во дуелот со Шампион и го водеше својот тим до убедлива победа од 56:13.

Трајковиќ на теренот мина само 30 минути и постигна дури 14 погодоци, но и подели неколку асистенции кон своите колешки.

23-годишната ракометарка освои околу 47% од гласовите на читателите на 24Ракомет.

На второто место заврши членката на Струга, Мендувие Далипоска, која освои 37%, додека во конкуренција за ѕвезда на 8. коло беше и Озкан Севнадур од Чаир.