ВО ЖИВО: Македонија – Романија

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска ја очекува вториот предизвик на „Трофеј Карпати“.

По Египет, втор ривал на избраниците на Наум Танески ќе биде селекцијата на домаќинот – Романија.

По вчерашниот прв настап, денеска се очекува пдообро издание на нашите ракометари, кои играат со ривали една генерација повозрасни.

Натпреварот меѓу Македонија и Романија се игра денеска од 16:30 часот во градот Питешти, а може да го гледате ТУКА.