таг: словенија

Сите ја пратија Словенија во квалификации, а таа може и директно...

Репрезентацијата на Словенија си обезбеди најмалку квалификации за Олимписките игри во Токио уште вчера откако Шведска славеше на дуелот против Унгарија. Сепак, откако денеска...

Норвешка и Хрватска први на терен во полуфиналето

Репрезентациите на Норвешка и на Хрватска ќе ја отворат полуфиналната битка на Европското првенство. Тие ќе ги одмерат силите в петок од 18 часот....

Врањеш: Ова е најдобриот пораз во мојот живот

Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш успеа после само неколку недели работа со ракометарите да стигне до големо натпреварување откако кратко пред стартот на подготовките...

Eуро2020: Само Норвешка перфектна, со седум од седум во полуфиналето во...

Репрезентацијата на Норвешка е единствената која во досегашниот дел од Европското првенство има перфектен биланс односно има седум победи на седум средби. Норвежаните кои во...

Познати полуфиналните двобои: Норвешка ја избра Хрватска, Словенија ќе се соочи...

Еден од домаќините на Европското првенство, селекцијата на Норвешка, славеше во пресметката со Словенија со 33-30 и го потврди првото место во групата 2...

Еуро2020: Уште една дилема за полуфинале и една дилема за олимписки...

Комплетирањето на 3. коло од втората фаза на Европското првенство ги постави работите речиси на свое место односно полека дава одговор на прашањата кои...

Норвешка стана полуфиналист, Словенија учесник во олимписки квалификации

Победата на Шведска над Унгарија од 24:18 донесе одговор на две прашања и веќе е јасно дека Европското првенство го доби и третиот полуфиналист,...

Словенија извади билет за Стокхолм, утре ќе го бара местото во...

Репрезентативците на Словенија после поразот од Унгарија се вратија во потребниот ритам и денеска најдоа начин како да ја совладаат селекцијата на Португалија со...

Магдебург остана без Безјак до крајот на сезоната, поголема шанса за...

Словенечкиот интернационалец и член на бундеслигашот Магдебург, Марко Безјак ќе мора да оди на операција на рамото што значи крај на сезоната. Тој ќе...

Eуро2020: Норвешка на чекор од полуфинале, но ништо уште не е...

За разлика од првата група во втората ситуацијата  е сосема поинаква. Вчерашните средби донесоа тотално замрсување на работите. Словенија и Норвешка добија помош од Исланд...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ