таг: словенија

По Словенија, репрезентативен собир во јуни ќе имаат Полска и Чешка

Машката репрезентација на Словенија беше првата која најави реперзентативен собир после пандемијата со коронавирусот. Љубомир Врањеш веднаш закажа собир штом беше прогласен крај на...

И тоа се случува: „Непослушниот банер“ го прекина интервјуто (ВИДЕО)

Ракометарот на Кил и на репрезентацијата на Словенија, Миха Зарабец при собирот на националниот тим имаше свое интервју. Сепак, не успеа да го даде одговорот...

Словенија прогласи крај на епидемијата, Врањеш повика 19 ракометари на собир!

Сениорската селекција на Словенија во машка конкуренција и покрај долгата пауза поради коронавирусот ќе одржи тренинзи, а собирот е закажан за 26 мај. Во...

Словенија како Македонија – во корона време ќе ја проширува лигата!

Во Македонија следната сезона во најелитното друштво во машка конкуренција, ќе играат 16 екипи, од кои 14 во регуларниот дел. На ист чекор се подготвува...

Ќе ја заврши битолската авантура со неколку одиграни минути – Ратајец...

Словенечкиот интернационалец Анже Ратајец, кој беше донесен од австрискиот Ферлах во Еурофарм Пелистер како големо засилување, најверојатно ќе си замине од клубот по една...

24 репрезентации ќе се тркаат за место на ЕП 2022 година...

Европската ракометна федерација, покрај одлуките за клупските натпреварувања, објави и уште неколку одлуки и за следните репрезентативни активности. Во женска конкуренција следен голем настан е...

Врањеш: Нема да играме на лето

Селекторот на репрезентацијата на Словенија, Љубомир Врањеш во интервју за delo.si говореше за неговите планови со репрезентацијата после пандемијата. Покрај плановите Врањеш го кажа...

Вујо во свој стил: Со мене Словенија ќе освоеше медал на...

Поранешниот селектор на Словенија, Веселин Вујовиќ беше заменет на крајот на минатата година, а на негово место за селектор беше поставен Љубомир Врањеш, кој...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ