таг: словенија

Врањеш го врати Сташ Скубе во репрезентацијата на Словенија (ФОТО)

Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш ги соопшти имињата на ракометарите на кои смета за ЕХФ неделата во која ќе се играат средби од квалификациите...

Скубе доби титула „Крал на скарата“

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе по заминувањето од Скопје паузата ја минува во татковината. И кога беше во македонската метропола, во повеќе наврати покажа дека е...

Бомбач, Зарабец, Доленец, Мачковшек…никој од нив не ја посакува Македонија за...

Утре во Виена ќе се одржи ждрепката за квалификациите за пласман на Европското првенство во Словачка и Унгарија во 2022 година. Македонија е сместена...

Словенецот Габер има пејсери, трчањето му е како песна (ФОТО)

Пивотот на Пик Сегед, Матеј Габер има одлични услови за подготовка, но и голема помош. Неговите три деца се заедно со него на тренинзите и...

По Словенија, репрезентативен собир во јуни ќе имаат Полска и Чешка

Машката репрезентација на Словенија беше првата која најави реперзентативен собир после пандемијата со коронавирусот. Љубомир Врањеш веднаш закажа собир штом беше прогласен крај на...

И тоа се случува: „Непослушниот банер“ го прекина интервјуто (ВИДЕО)

Ракометарот на Кил и на репрезентацијата на Словенија, Миха Зарабец при собирот на националниот тим имаше свое интервју. Сепак, не успеа да го даде одговорот...

Словенија прогласи крај на епидемијата, Врањеш повика 19 ракометари на собир!

Сениорската селекција на Словенија во машка конкуренција и покрај долгата пауза поради коронавирусот ќе одржи тренинзи, а собирот е закажан за 26 мај. Во...

Словенија како Македонија – во корона време ќе ја проширува лигата!

Во Македонија следната сезона во најелитното друштво во машка конкуренција, ќе играат 16 екипи, од кои 14 во регуларниот дел. На ист чекор се подготвува...

Ќе ја заврши битолската авантура со неколку одиграни минути – Ратајец...

Словенечкиот интернационалец Анже Ратајец, кој беше донесен од австрискиот Ферлах во Еурофарм Пелистер како големо засилување, најверојатно ќе си замине од клубот по една...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ