таг: словенија

СТОП за ракометот и во Словенија и Полска!

Откако Данска и Норвешка, како и Шпанија, ги стопираа сите ракометни настани или на неодредено време или во следните 14 дена, истото го сторија...

Крај на репрезентативната кариера на Бомбач?

Зад Деан Бомбач е Европско првенство кое сигурно ќе го памети по измешаните емиции. Тој ја презеде улогата лидер на тимот која ја бараше...

Норвешка вторпат ја совлада Словенија, но денеска во битката за бронза

Репрезентацијата на Норвешка го освои бронзениот медал на Европското првенството во Австрија, Шведска и Норвешка откако во дуелот за 3. место ја совлада Словенија...

Еуро2020: Денеска битките за бронза и за 5. место

Селекциите на Шпанија и Хрватска добија ден плус за одмор за разлика од репрезентациите кои ќе се борат за бронзениот медал кои мораат денеска...

Европскиот првак ќе ја брани круната в недела во Стокхолм

Репрезентацијата на Шпанија која е актуелен европски првак в недела ќе ја брани титулата освоена пред две години во Хрватска. Шпанците денеска го совладаа...

Сите ја пратија Словенија во квалификации, а таа може и директно...

Репрезентацијата на Словенија си обезбеди најмалку квалификации за Олимписките игри во Токио уште вчера откако Шведска славеше на дуелот против Унгарија. Сепак, откако денеска...

Норвешка и Хрватска први на терен во полуфиналето

Репрезентациите на Норвешка и на Хрватска ќе ја отворат полуфиналната битка на Европското првенство. Тие ќе ги одмерат силите в петок од 18 часот....

Врањеш: Ова е најдобриот пораз во мојот живот

Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш успеа после само неколку недели работа со ракометарите да стигне до големо натпреварување откако кратко пред стартот на подготовките...

Eуро2020: Само Норвешка перфектна, со седум од седум во полуфиналето во...

Репрезентацијата на Норвешка е единствената која во досегашниот дел од Европското првенство има перфектен биланс односно има седум победи на седум средби. Норвежаните кои во...

Познати полуфиналните двобои: Норвешка ја избра Хрватска, Словенија ќе се соочи...

Еден од домаќините на Европското првенство, селекцијата на Норвешка, славеше во пресметката со Словенија со 33-30 и го потврди првото место во групата 2...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ