таг: рк слобода тузла

„Одличен – пет“ за Талевски, Слобода не успеа против Борац

Тимот на Слобода Тузла, каде што настапува македонскиот интернационалец Јован Талевски, загуби на домашен терен во интересен натпревар од фаворизираниот Борац Бања Лука. Во натпревар...

Талевски требаше да биде засилување за Струга, но заврши надвор од...

Ракометарот кој летото дојде во Струга како големо засилување после враќањето од Турција, Јован Талевски продолжува со својата интернационална кариера, а во новата сезона...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ