ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната.

На крајот од сезоната повторно ќе ја избереме иделната седморка, а во меѓувреме за секое коло од плеј-оф и плеј-аут ќе ви дадеме можност да го изберете најдобриот играч во идеалниот тим што го предлага тимот на 24Ракомет.

Ние ги одбравме најдобрите седум. Со помош на вашите гласови ќе го одбереме ракометарот кој ќе биде МВП на 3 коло од плеј-оф/аут во суперлигашката конкуренција.

Едноставно, гласајте за ракометарот за кој сметате дека бил меѓу најдобрите и го одбележал ова коло.

Meѓу номинираните за ова коло има двајца ракометари од Тиквеш и по еден ракометар од Еурофарм Пелистер, Вардар Неготино, Пролет, Прилеп и Куманово.

За МВП на колото ќе можете да гласате до петок до 12 часот.

Супер лига, 3. коло, резултати:

Плеј-оф

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ОХРИД 31-27 (ИЗВЕШТАЈ)
ТИКВЕШ – ВАРДАР 22-20 (ИЗВЕШТАЈ)
ПРОЛЕТ – БУТЕЛ СКОПЈЕ 20-18 (ИЗВЕШТАЈ)
СТРУГА – АЛКАЛОИД 22-32 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР12110135
2ВАРДАР 196112100233
3АЛКАЛОИД1280427
4ОХРИД1280426
5ТИКВЕШ 20141260619
6БУТЕЛ1230910
7ПРОЛЕТ1220106
8СТРУГА1200120

Плеј-аут

АЕРОДРОМ – ГОЛДЕН АРТ 0-10 служ.
ПРИЛЕП – МУЛТИ ЕСЕНС 34-31 (ИЗВЕШТАЈ)
КУМАНОВО – СКОПЈЕ 32-26 (ИЗВЕШТАЈ)
ВАРДАР НЕГОТИНО – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 24-23 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1МРК КУМАНОВО13101232
2ПРИЛЕП1291230
3ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 21290330
4ВАРДАР НЕГОТИНО1380524
5МУЛТИЕСЕНС1261520
6ГОЛДЕН АРТ1241716
7СКОПЈЕ 20201220106
8АЕРОДРОМ1400142

СПОРЕД ВАС КОЈ Е МВП НА 3.КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГА?

Андреј Митиќ - пивот - Вардар Неготино
65.25%
Владан Кастратовиќ - среден бек - Прилеп
25.43%
Данило Михаљевиќ - голман - Пролет
5.29%
Огнен Радојичиќ - лев бек - Куманово
3.02%
Ани Обина - десен бек - Тиквеш
0.60%
Мирко Мајиќ - лево крило - Тиквеш
0.22%
Богдан Радивојевиќ - десно крило - Еурофарм Пелистер
0.19%

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 3. КОЛО ОД СУПЕРЛИГАШКИОТ ПЛЕЈ-ОФ/АУТ

Голман: Данило Михаљевиќ (Пролет) – Црногорскиот чувар на мрежата беше меѓу предводниците на Пролет во првиот триумф во плеј-офот.

Лево крило: Мирко Мајиќ (Тиквеш) – Искусното лево крило имаше голем придонес во големата победа над Вардар.

Лев бек: Огњен Радојичиќ (Куманово) – На првиот натпревар за новиот клуб веднаш покажа дека се работи за квалитетно засилување.

Среден бек: Владан Кастратовиќ (Прилеп) – Црногорецот одигра одличен натпревар за трета плеј-аут победа на прилепчани.

Десен бек: Ани Обина (Тиквеш) – Десниот бек беше најдобар стрелец во триумфот над „црвено-црните“.

Десно крило: Богдан Радивојевиќ (Еурофарм Пелистер) – Српскиот репрезентативец имаше пет гола во тешката победа над Охрид.

Пивот: Андреј Митиќ (Вардар Неготино) – Кружниот напаѓач одигра добар натпревар против Еурофарм Пелистер 2 и имаше свој придонес за новите три бода.