ИДЕАЛЕН ТИМ НА 13. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА (АНКЕТА)

Традицијата продолжува и екипата на 24Ракомет и годинава ви овозможува во секое коло од разигрувањето за титула и за опстанок да гласате за најдобрите ракометари по коло во пролетниот дел од сезоната.

На крајот од сезоната повторно ќе ја избереме иделната седморка, а во меѓувреме за секое коло од плеј-оф и плеј-аут ќе ви дадеме можност да го изберете најдобриот играч во идеалниот тим што го предлага тимот на 24Ракомет.

Ние ги одбравме најдобрите седум. Со помош на вашите гласови ќе го одбереме ракометарот кој ќе биде МВП на 13 коло од плеј-оф/аут во суперлигашката конкуренција.

Едноставно, гласајте за ракометарот за кој сметате дека бил меѓу најдобрите и го одбележал ова коло.

Meѓу номинираните за ова коло има двајца ракометари од Еурофарм Пелистер 2 и по еден ракометар од Вардар, Еурофарм Пелистер, Прилеп, Тиквеш и Мулти Есенс.

За МВП на колото ќе можете да гласате до петок до 12 часот.

Супер лига, 13. коло, резултати:

Плеј-оф

АЛКАЛОИД – БУТЕЛ СКОПЈЕ 27-21 (ИЗВЕШТАЈ)
ВАРДАР – ОХРИД 29-22 (ИЗВЕШТАЈ)
СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 25-34 (ИЗВЕШТАЈ)
ТИКВЕШ – ПРОЛЕТ 29-25 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР13120138
2ВАРДАР 196113110236
3АЛКАЛОИД1280427
4ОХРИД1380526
5ТИКВЕШ 20141370622
6БУТЕЛ1230910
7ПРОЛЕТ1320116
8СТРУГА1300130

Плеј-аут

КУМАНОВО – АЕРОДРОМ 10-0 служ.
ВАРДАР НЕГОТИНО – ПРИЛЕП 34-42 (ИЗВЕШТАЈ)
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 – ГОЛДЕН АРТ 39-25 (ИЗВЕШТАЈ)
СКОПЈЕ – МУЛТИ ЕСЕНС 35-40 (ИЗВЕШТАЈ)

ПозЕкипаНПРЛБ
1ПРИЛЕП13101233
2ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 213100333
3МРК КУМАНОВО13101232
4ВАРДАР НЕГОТИНО1480624
5МУЛТИЕСЕНС1371523
6ГОЛДЕН АРТ1341816
7СКОПЈЕ 20201320116
8АЕРОДРОМ1400142

СПОРЕД ВАС КОЈ Е МВП НА 13.КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГА?

Томислав Квастек - пивот - Прилеп
0.00%
Ненад Белистојаноски - десно крило - Еурофарм Пелистер 2
0.00%
Димитар Узунчев - десен бек - Мулти Есенс
0.00%
Мартин Ивановски - среден бек - Еурофарм Пелистер 2
0.00%
Стефан Петриќ - лев бек - Вардар
0.00%
Цветан Кузманоски - лево крило - Еурофарм Пелистер
0.00%
Марјан Велков - голман - Тиквеш
0.00%

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 13. КОЛО ОД СУПЕРЛИГАШКИОТ ПЛЕЈ-ОФ/АУТ

Голман: Марјан Велков (Тиквеш) – Чуварот на мрежата бранеше одлично и беше меѓу најдобрите против Пролет.

Лево крило: Цветан Кузманоски (Еурофарм Пелистер) – Стружанецот беше најдобар стрелец во триумфот на шампионот над неговиот матичен клуб.

Лев бек: Стефан Петриќ (Вардар) – Српскиот интернационалец ја враќа препознатливата форма и беше најдобар стрелец против Охрид.

Среден бек: Мартин Ивановски (Еурофарм Пелистер 2) – Охриѓанецот имаше добра партија против Голден Арт.

Десен бек: Димитар Узунчев (Мулти Есенс) – Младинскиот репрезентативец даде 14 погодоци на мечот со Скопје.

Десно крило: Ненад Белистојансоки (Еурофарм Пелистер 2) – Десното крило беше меѓу најдобрите стрелци на мечот со Голден Арт.

Пивот: Томислав Квастек (Прилеп) – Хрватскиот пивот пружи одлична партија на гостувањето кај Вардар Неготино.