ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Струга домаќин на шампионот Еурофарм Пелистер, Пролет на гости во Кавадарци

На денешната програма во Македонија ќе има три дуели, два од нив се во рамките од претпоследното, 13. коло во суперлигашкиот плеј-оф.

Составот на Струга пред својата публика ќе го пречека актуелниот бранител на титулата Еурофарм Пелистер.

Битолчани се големи фаворити во дуелот против младиот состав предводен од Наум Танески и се очекува лесно да дојдат до трите бодови.

Тиквеш, кој оваа сезона не успеа повторно да обезбеди пласман на европска сцена, ќе биде домаќин на незгодниот Пролет.

Сегашниот прволигаш, а од следната сезона нов суперлигаш – Бисинов во 13. коло од плеј-оф фазата од Првата лига ќе ги одмери силите со Младост Богданци.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:
13:00 СТРУГА – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР (МАКЕДОНИЈА)
16:00 БУЗАУ – ЧСМ (РОМАНИЈА)
18:00 ЗАГРЕБ – НЕКСЕ (ХРВАТСКА)
19:00 МАГДЕБУРГ – БАЛИНГЕН (БУНДЕС)
19:00 ТИКВЕШ – ПРОЛЕТ (МАКЕДОНИЈА)
19:00 БИСИНОВ – МЛАДОСТ (МАКЕДОНИЈА)
19:30 БРИКСЕН – КОНВЕРЗАНО (ИТАЛИЈА)
20:00 ПРЕСАНО – ТРСТ (ИТАЛИЈА)
20:00 ИВРИ – НАНТ (ФРАНЦИЈА)