ФОТО

video

„Дојдете да се пресметаме, дајте ни 10 гола и ве носам гратис на одмор...

Двајцата американски фудбалери, Џеј Катлер и Доминик Фоксворт, ја разбрануваa јавноста во Европа со изјавата дека ракометари станале оние што не успеале во фудбал, кошарка или хокеј и дека тој и некои колеги без...
video

Лазаров со емотивна порака до Томас (ФОТО)

Капитенот на Барселона, Виктор Томас, со солзи во очите откри дека поради проблеми со срцето мора предвреме да стави крај на својата фантастична кариера. Десното крило оствари големи успеси на клупско и репрезентативно ниво, но...
video

Вардарци се наострија за „зебрите“ (ФОТО)

Ракометарите на Вардар го одработија последниот тренинг пред заминувањето за Кил, каде што ги чека првиот натпревар од пролетниот дел на сезоната во Лигата на шампионите. Избраниците на Стевче Алушовски загубија убедливо на првиот меѓусебен...
video

Не се живее само од ракомет – Генсхајмер отвори ресторан, а има и бизнис...

Една од главните ѕвезди на репрезентацијата на Германија, Уве Генсхајмер освен во ракометот, е активен и во бизнисот. Тој три сезони настапуваше во ПСЖ од каде што се врати во неговиот Рајн Некар Левен. Веднаш...
video

Само што заврши едно, беше промовирано следното Европското првенство (ФОТО)

Веднаш по завршувањето на Европското првенство 2020, беше најавено наредното Европско првенство и беше претставено логото. Европското првенство во 2022 година ќе се одржи во две земји домаќини, а тоа ќе бидат Словачка и Унгарија....
video

Хрватскиот десен бек има шпански двојник: Степанчиќ ли е – не е, Гурбиндо е…(ФОТО)

Ракометарот на Хрватска, Лука Степанчиќ се чини дека има двојник од Шпанија кој е исто така ракометар. Станува збор за десниот бек на Нант и повремен репрезентативец на Шпанија, Едуардо Гурбиндо. Ракометарите се родени во...
video

Хрватите добија „креветче“ за масажа (ФОТО)

Репрезентативците на Хрватска ги очекува тежок дуел во полуфиналето против Норвешка и сите се сконцентрирани што подобро да се подготват за важнит дуел. Откако пристигнаа во Стокхолм лекарскиот тим и физиотерапевтот Дамир Кајба ги подготвуваат...
video

Капитенот Лазаров меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер (ФОТО)

Двете најдобри македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер, одиграа пријателски натпревар пред предизвиците што ги чекаат во регионалната СЕХА лига и Лигата на шампионите. Натпреварот беше од затворен тип, но во салата беа присутни повеќе...
video

Калараш шокираше со новиот имиџ! (ФОТО)

Најдобрите две македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер, одиграа пријателски натпревар кој го добија „црвено-црните“ со 32-28. Ова беше неофицијално деби за новиот стратег на шампионот, Стевче Алушовски, додека Жељко Бабиќ на клупата на битолчани...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ