понеделник, јануари 17, 2022

СЕДМЕРЕЦ

Камелеон стил

Голема „француска“ победа за Вардар и мал битолски пораз за Еурофарм за почеток на ЛШ. 1.Сè е исто, ама и не е… Две сезони по ред, Вардар го отвора настапот во Лигата на шампионите со победа...

Ситници (не)битни…

Џаро го заокружи скопското СП (У19) со уште една 13-ка. 1.Изненадувањата од кадетското СП Приказната за кадетското Светско првенство на кое Македонија летово беше домаќин, деновиве неочекувано доби уште едно помалку скандалозно продолжение. Контроверзниот менаџер Велибор...

Петка за локалниот „дечко“ со капитенската

Каде е трезорот на успехот на вардарци? 1. Тајната во соблекувалната Вардар го очекува нов шампионски предизвик во новата сезона во која одново ќе брани три круни – домашната супелигашка, регионалната во сега „глобалната“ СЕХА лига...

СЕДМЕРЕЦ: Ферари-то што заглави на Широк Сокак

И победата што го вивна Еурофарм Работник 1. „Ова е Битола...“ Не секој може да го победи Веспрем во Европа, рече Веселин Вујовиќ пред гостувањето на Еурофарм Работник против по втор пат, неговиот ППД Загреб. Уште...

СЕДМЕРЕЦ: Кога топката е на линија…

Вардар победува во последна четвртина 1. 3 од 3 со 2 во 1 Среќата ги прати храбрите... И шампионите. А, европскиот шампион и сезонава има перфектен старт со три победи во првите три натпревари во Лигата...

СЕДМЕРЕЦ: Дупло голо

Вардар набрзина го „соголи“ Порто, Металург набрзина остана без бод и без тренер. 1.Вардар по вардарски Не беше ни преполно, ни премногу еруптивно, имаше и празни редови на трибини и кризни минути на терен, ама на...

СЕДМЕРЕЦ: Камелеон стил

Голема „француска“ победа за Вардар и мал битолски пораз за Еурофарм за почеток на ЛШ. 1.Сè е исто, ама и не е... Две сезони по ред, Вардар го отвора настапот во Лигата на шампионите со победа...

СЕДМЕРЕЦ: Тргна возот за Европа

Победнички старт и „зарибување“ на седмерец во Запорожје 1.Чекајќи ја ЛШ Во победите многу сме јаки, во поразите – се зaгреваме за посилните натпревари. Тоа обично, така оди овде. Посебно кога е старт на сезоната и...

СЕДМЕРЕЦ: Петка за локалниот „дечко“ со капитенската

Каде е трезорот на успехот на вардарци? 1. Тајната во соблекувалната Вардар го очекува нов шампионски предизвик во новата сезона во која одново ќе брани три круни – домашната супелигашка, регионалната во сега „глобалната“ СЕХА лига...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ