СЕДМЕРЕЦ

СЕДМЕРЕЦ: Кога топката е на линија…

Вардар победува во последна четвртина 1. 3 од 3 со 2 во 1 Среќата ги прати храбрите... И шампионите. А, европскиот шампион и сезонава има перфектен старт со три победи во првите три натпревари во Лигата...

СЕДМЕРЕЦ: Дупло голо

Вардар набрзина го „соголи“ Порто, Металург набрзина остана без бод и без тренер. 1.Вардар по вардарски Не беше ни преполно, ни премногу еруптивно, имаше и празни редови на трибини и кризни минути на терен, ама на...

СЕДМЕРЕЦ: Камелеон стил

Голема „француска“ победа за Вардар и мал битолски пораз за Еурофарм за почеток на ЛШ. 1.Сè е исто, ама и не е... Две сезони по ред, Вардар го отвора настапот во Лигата на шампионите со победа...

СЕДМЕРЕЦ: Тргна возот за Европа

Победнички старт и „зарибување“ на седмерец во Запорожје 1.Чекајќи ја ЛШ Во победите многу сме јаки, во поразите – се зaгреваме за посилните натпревари. Тоа обично, така оди овде. Посебно кога е старт на сезоната и...

СЕДМЕРЕЦ: Петка за локалниот „дечко“ со капитенската

Каде е трезорот на успехот на вардарци? 1. Тајната во соблекувалната Вардар го очекува нов шампионски предизвик во новата сезона во која одново ќе брани три круни – домашната супелигашка, регионалната во сега „глобалната“ СЕХА лига...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ