СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2023

Лазаров го одреди составот, познати 16 ракометари за двобојот со Чешка

Машката репрезентација на Македонија вечерва во Злин го игра првиот натпревар од бараж двомечот со Чешка за пласман на СП. Селекторот Кире Лазаров се реши за овој натпревар на трибините да ги остави Михајло Младеновиќ...

Маркоски: Мора да извлечеме добар резултат во Злин, но се ќе се решава во...

Машката сениорска репрезентација вечерва го игра првиот натпрвар против Чешка за пласман на Светското првенство во Полска и Шведска. Еден од поискусните ракометари во нашата селекција е пивотменот Никола Маркоски, кој вели дека се ќе...

Здрахала: Македонија никогаш не сме ја елиминирале, но сега Чешка е фаворит

Репрезентациите на Чешка и Македонија во Злин ќе го одиграат првиот натпревар од двомечот во барaжот за Светското првенство. Во интервју за „Спорт“ своите очекување за натпреварот со Македонија ги кажа првиот човек на чешкиот...

Двете битки за СП на МТВ – националниот сервис со преноси од Злин и...

Македонската радио телевизија ќе врши директни преноси од двата меча за пласман на СП меѓу Македонија. Натпреварот во Злин, во салата „Датарт“, ќе се игра утре со почеток во 20:15 часот и ќе биде пренесуван...

Tомаш Бабак: Шансите се 50:50, ама сакаме да ја смениме традицијата и да ја...

Кога се играат квалификации за ЕП или СП, тогаш Чешка најчесто губела во двомеч средбите со Македонија. Така барем беше на последните три меѓусебни квалификациски настапи. Сега повторно двете репрезентации се среќаваат меѓусебе на...

Чехот Степан Земан е самоуверен пред дуелот со Македонија – Наша цел е пласман...

Последните два чекори пред пласман на СП следната година ги прават и Македонија и Чешка, а само еден тим ќе игра на завршницата во јануари 2023 година. По прескокнувањето на првата пречка во квалификациите,...

Познати сите парови во финалниот бараж и еден патник за ракометниот Мундијал

Со последните натпревари од мартовската ЕХФ недела, веќе се познати сите парови во вториот (последен) бараж за пласман на Светското првенство 2023. Најголем добитник после првиот круг бараж дуели е селекцијата на Белгија. Белгијците ја...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ