понеделник, јануари 29, 2024

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО 2023

„Фалангата“ на готовс: Билети од 400 денари за натпреварите на Македонија!

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во Полска и Шведска. Нашите момци ќе играат во Краков, во „Таурон Арена“ во групата Ф со Норвешка, Аргентина и Холандија, а билетите...

Лазаров: Ќе се фокусираме на себе, длабоко верувам во невозможни мисии

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 во Полска и Шведска. Македонија ќе игра во групата Ф што ќе се игра во Краков со силната Норвешка, како и...

Георгиевски: Во нашата група се е отворено, очекувам поддршка од навивачите

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 година. Домаќини на Мундијалот ќе бидат Полска и Шведска. Македонија ќе игра во групата Ф што ќе се игра...

Митревски: Добивме една од најтешките групи, ќе биде неизвесно до самиот крај

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 година. Домаќини на Мундијалот ќе бидат Полска и Шведска. Македонија ќе игра во групата Ф што ќе се игра...

Познат распоредот: Македонија тргнува со Норвешка, сите натпревари во централниот термин!

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 година во Полска и Шведска. Избраниците на Кире Лазаров ќе играат во групата Ф во „Таурон Арена“ во Краков против Норвешка,...

Македонија ќе игра во Полска, доби тешка група на Мундијалот!

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 во Полска и Шведска. Македонија ќе игра во групата Ф што ќе се игра во Краков со силната Норвешка, како и...

Македонија во мундијалска лотарија – каде и против кого на СП

Maшката репрезентација на Македонија ја очекува осмиот настап на Светско првенство. Ждрепката за Полска и Шведска, што ќе почне денеска од 17:00 часот, нашите ракометари ќе ја чекаат од вториот шешир. Тоа значи дека ги...

САД по 22 години ќе игра на Мундијалот, стана можен ривал на Македонија

Селекцијата на САД по 22 години обезбеди место на Светските шампионати, откако последен пат играше во 2001 година. САД славеше во финалниот натпревар од шампионатот на Северна Америка и Кариби против Гренланд со 32-26 и...

САД и Гренланд се борат за место на СП, една од нив ќе стане...

Репрезентациите на САД и Гренланд ќе се борат за место на Светското првенство во 2023 година, кое ќе се одржува во Полска и Шведска. Една од двете репрезентации ќе биде можен ривал на избраниците на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ