понеделник, септември 27, 2021

СЕХА лига

Еурофарм Пелистер ќе се „тестира“ со Војводина, Спартак Суботица и Динамо Панчево

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер веќе ја одработува втората седмица од подготовките за пролетниот дел од сезоната, во која ќе го чека борба на три фронта, во СЕХА лига и на домашно тло, во Суперлигата...

Познато е кога Еурофарм и Нексе ќе се борат за два дуели со Вардар

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер го чека осминафинален двомеч од регионалната СЕХА лига против хрватскиот Нексе Нашице. Победникот од овој двобој ќе оди на мегдан на шампионот Вардар во четвртфинална пресметка. Веќе се одредени и термините за...

Бабиќ за 24 Ракомет: Имаме добар тим и без засилувања можеме да ги повториме...

Новиот тренер на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ веќе неколку дена работи со тимот во Скопје, а вчера го одигра и вториот контролен натпревар. Тој се адаптира во новиот тим, а уште не е комплетен...

Нексе се засилува пред двобојот со Еурофарм Пелистер во СЕХА

Заврши зимската пауза за клубовите и веќе сите ги започнаа подготовките за пролетниот дел од сезоната. Екипата на Нексе која е противники на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата донесе ново засилување во пресрет на...

Кумановки се извадија за поразот, денеска фуриозни против Зајечар

Ракометарките на Куманово откако претрпеа пораз во првиот меч од Регионалната лига против тимот на Груде од БиХ, на вториот дуел на гостувањето во Србија дојде до поправање на работите, па Куманово стигна до...

Повредата не е толку сериозна: Еурофарм Пелистер ќе смета на Ојлески против Нексе

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер ќе може да смета на левото крило Гоце Ојлески за двете пресметки од осминафиналето на СЕХА лигата против хрватскиот Нексе Нашице. Ојлески го повреди прстот на шутерската рака на втората пријателска...

Куманово со голем пресврт загуби од босанскиот Груде

Македонскиот вицешампион Куманово овој викенд ги продолжи настапите во регионалната ВРХЛ лига на третиот турнир што се одржува во српскиот Зајечар. Куманово загуби на првиот натпревар од босанскиот тим Груде со голем пресврт во вториот...

Еурофарм Пелистер и Бабиќ потпишаа и си подадоа рака

Екипата на Еурофарм Пелистер после вчерашното објавување на името на новиот тренер, денеска го претстави пред јавноста во Битола, а воедно беше и потпишан договорот за соработка. Веднаш после ова следуваше и краток прес во...

Јотиќ и Дибиров во топ 3 стрелци во СЕХА

Двајца ракометари кои играат за македонските тимови во СЕХА лигата после групната фаза се наоѓаат меѓу најдобрите тројца стрелци во натпреварувањето. Далеку напред на листата е Валјупов од Мешков Брест кој имаше убедливо најдобра сезона...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ