Лига на шампиони - Мажи

Ќе гори „Јане Сандански“ – Вардар пушта дополнителни билети во продажба пред Кил!

Како што беше стандардна практика во минатите сезони, пред секој позначаен натпревар на европскиот првак Вардар кога се бараше билет повеќе, раководоството се решаваше за популарен потег. Така ќе биде сега, па оние кои не...

Проблеми во Монпелје, Ричардсон мора на операција

Еден од најдобрите ракометари на екипата на Монпелје, кој важи и за еден од ракометарите пред кои е убава иднина, Мелвин Ричардсон ќе мора да паузира во следните два месеци. Ричардсон се повреди за време...

Вардарци се острат за Кил (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар се вратија од врзаното гостување во Украина и Словачка, па сега мирно во следните десетина дена ќе се подготвуваат за новиот предизвик. А тоа е дуел од Лигата на шампионите против бундеслигашот...
video

Веспрем има поддршка во Битола, но во „Боро Чурлевски“ врие како во котел (ФОТО)

Ракометарите на Веспрем играат против Еурофарм Работник во рамки на СЕХА лигата во салата „Боро Чурлевски“ во Битола, а на овој дуел имаат поддршка од трибините. Тимот од Унгарија за кој настапува Дејан Манасков, а...

Познати арбитрите што ќе им делат правда на Вардар и Кил

Следна обврска за ракометарите на Вардар ќе биде натпреварот против бундеслигашот Кил, што ќе биде одигран во Скопје на 12 октомври. Европската ракометна федерација ги објави арбитрите за овој дуел, а станува збор за Швајцарците...

Двајца вардарци во ТОП 10 стрелци во Лигата на шампионите (ФОТО)

Европскиот првак Вардар има одличен старт во новата сезона и три победи на исто толку натпревари, против Монпелје, Порто и Мотор Запорожје. Еден од најдобрите ракометари во „црвено-црните“ редови е рускиот репрезентативец Тимур Дибиров. Тој постигна...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ