Асобал лига

Капитенот на Барселона ја завршува кариерата поради проблеми со срцето!

Десното крило на Барселона Виктор Томас на крајот на оваа сезона ќе ја заврши богатата кариера поради здравстевени проблеми. Денеска се одржа прес конференција на која Томас беше емотивен и со солзи во очите пред...

Димитриевски одличен, Синфин не успеа за влакно да обезбеди Ф4 во Копа дел Реј

Тимот на Синфин Сантандер, каде што настапува македонскиот интернационалец Дарко Димитриевски, славеше во реванш дуелот од четвртфиналето на Копа дел Реј. Синфин имаше негатива од шест голови од првиот дуел со Бенидорм, на возвратниот дуел...

Барса неколку седмици без Циндриќ

Средниот бек на Барселона и хрватската репрезентација, Лука Циндриќ, поради повреда немаше поголем придонес во завршните натпревари на Европското првенство што заврши минатиот викенд. Исто како и лани на СП, така и годинава на ЕП,...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Димитриевски и Синфин на пресметка во Копа дел Реј

Репрезентативецот на Македонија, Дарко Димитриевски денеска ќе има тешка средба со тимот на Синфин во Купот на Шпанија. Тој гостува кај составот на Бенидорм во обид да се дојде до коло плус. Синфин има шанси...

Писонеро не се враќа во Вардар – стана тренер на Ваљадолид!

Тренерот кој требаше да ја продолжи успешната традицијата на шпански тренери на кормилото на Вардар, Давид Писонеро имаше многу краток претстој во Скопје. Полусезоната ја доврши како заменик на Кокшаров по што си замина...

Димитриевски му донесе четвртфинале во Копа дел Реј на Синфин

Тимот на Синфин Сантандер, каде што настапува македонскиот репрезентативец Дарко Димитриевски, обезбеди место во четвртфиналето на Копа дел Реј. Синфин по ремито во првиот дуел од осминафиналето на гости кај Гвадалахара, 32-32, на домашен терен...

Копа дел Реј: Димитриевски беше нерешлива загатка за Гвадалахара

Првиот македонски дуел од осминафиналето во Копа дел Реј меѓу тимовите на Гвадалахара и Синфин Сантандер заврши нерешено, 32-32. Двобој имаа двајцата велешани, Костадин Петров во домашниот и Дарко Димитриевски во гостинскиот тим, а подобар...

Одличниот Димитриевски не успеа да го спаси Синфин

Тимот на Синфин Сантандер, каде што игра македонскиот репрезентативец Дарко Димитриевски, загуби на домашен терен во Асобал лигата. Составот на Хелветиа Анаитасуна триумфираше во Сантандер со 29-32 во натпревар од 14 коло, а на  полувреме...

Словенецот се сели во Шпанија: Јанц четири години ќе тресе мрежи за Барса!

Словенечкиот репрезентативец Блаж Јанц се договори за трансфер во Барселона, иако за него беше заинтересирана и екипата на Кил. Договорот на Јанц со Келце исткува на крајот од наредната сезона и тој ќе се...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ