понеделник, октомври 23, 2023

СТРУГА 2022

СТРУГА 2022: Битолчани триумфално против АЕК за ново финале

Екипата на Еурофарм Пелистер ќе игра во финалето на јубилејното 50. издание на Струшкиот турнир, откако во последниот натпревар од групната фаза триумфираше против незгодниот состав на АЕК Атина, со резултат 27:26 (12:16). Тоа...

Мандалиниќ го пречекаа со „модни“ транспаренти на трибините во Струга (ФОТО)

По две сезони одиграни во Битола, Стипе Мандалиниќ кариерата ја продолжи во АЕК Атина, но навивачите во Струга не беа пријателски расположени кон хрватскиот интернационалец. На натпреварот меѓу АЕК и Еурофарм Пелистер кој решаваше...
video

„Летечкиот Манасков“ седум години подоцна… (ФОТО)

Катар 2015, Светско првенство, Македонија против Иран. Дејан Манасков во скок по обид за гол, момент кој на македонскиот фотограф Денис Дуковски му ја донесе престижната награда за најдобра ракометна фотографија во светот за...

СТРУГА 2022: Прв бод за дебитантот – доволно за меч за петто место

Тимот на Алкалоид го освои првиот бод на турнирот во Струга, играјќи нерешено со Бутел, 26-26 (13-14) што им беше доволно на крајот да го освојат третото место од групната фаза. Тие утре на...

Две во едно: Охрид во Струга ги „скенира“ и Бутел и Алкалоид

Во охридско постојат две силни ракометни екипи, тимовите на Охрид и Струга кои играат во македонската лига и се големи ривали. Турнирот во Струга сега беше иделано место за соседите од Охрид кои дојдоа...
video

Валтер: Со Еурофарм Пелистер сакаме да бидеме на врвот, но сѐ уште е рано...

https://www.youtube.com/watch?v=38HyAPNVjQ4&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Еурофарм Пелистер во двобој со АЕК за финале на Струшкиот турнир

Денеска се играат натпреварите од третото и последно коло на Струшкиот турнир, по кое ќе бидат познати сите двојки за натпреварите за пласман. Алкалоид и Бутел Скопје ќе се борат за избегнување на последното место...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ