СТРУГА 2022

Струга 2022: Пешевски е МВП на турнирот, Лесјак најдобар голман – Талески најдобар стрелец

Пивотменот на Еурофарм Пелистер, Жарко Пешевски е избран за МВП играч на 50. јубилејно издание на турнирот во Струга. Новото засилување на битолчани покажа најконстантна форма на турнирот и заслужено го доби признанието. Три...

Струга 2022: Еурофарм Пелистер преку пенали до 13. титула во Струга

По една година пауза Еурофарм Пелистер повторно е победник на турнирот во Струга, откако по изведување на седмери (7-6) го победи Целје. Натпреварот беше решен преку седмерци бидејќи поради големата кондензација на теренот имаше лизгање,...

СТРУГА 2022: Татран Прешов го освои третото место на Струшкиот турнир!

Во натпреварот за третото место на јубилејното 50. издание за Струшкиот турнир меѓу екипите на Вардар и Татран Прешов, подобар тим беше составот на Татран Прешов, кој триумфираше со резултат 26:24 (17:17). Ракометарите на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ