понеделник, октомври 23, 2023

СТРУГА 2022

СТРУГА 2022: АЕК Атина преку дебитантот до петто место на Струшки турнир

Вицепрвакот на јужниот сосед на Македонија, АЕК Атина, го освои петтото место на јубилејното 50.издание на Струшкиот турнир, откако славеше против новиот македонски суперлигаш и дебитант на турнирот Алкалоид со 29-26. АЕК отвори со 4-1,...

СТРУГА 2022: Поради дождот – мечот за петто место во сала, финалето на отворено...

Денеска е последниот ден на 50.јубилејното издание на Струшкиот турнир, во кој ќе се поделат трофеите. Во финалето ќе играат Еурофарм Пелистер и словенечкиот Целје од 21:30 часот, додека во битката за третото место, Вардар...
video

Соколиќ им дава предност на Словенците: Во финалето типувам на Целје (ВИДЕО)

https://www.youtube.com/watch?v=1P58MJtFIsw&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92

СТРУГА 2022: Домаќинот со победа го заврши турнирот за 7 место и радост на...

Бутел беше фаворит, ама Струга покажа дека сезонава ќе биде незгоден ривал за сите, и заслужено со победа, 26-24 со што домашните ракометари го освоија седмото место во конкуренција на 8 екипи. Поради временската прогноза...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ