Прва лига

Од Кавадарци во Неготино: Петров се сели во прволигашот Вардар, доаѓа и Трајкоски

Доскорешното лево крило на Тиквеш од Кавадарци, Костадин Петров, во новата сезона ќе игра во соседното Неготино. Петров ќе биде дел од прволигашот Вардар Неготино, кој се обидува да формира респектибилен играчки ростер пред стартот...

ОФИЦИЈАЛНО: Игор Котевски е нов тренер на Јуниор Кисела вода

Екипата на Јуниор Кисела вода пред неколку дена објави дека се раздели со тренерот Ристо Магдинчев, а денеска веќе има нов стратег со кој ќе влезе во новата сезона, a тоа е легендата на...

Младост се екипира – Роглев ќе му асистира на Стоилов, Динов оди во пензија

Тимот на Младост Богданци кој минатата сезона се врати во суперлигашкото друштво по долга пауза, по само една година повторно ќе игра во Првата лига. Странците заминаа од Богданци, како и десното крило Никола Димитров...

Магдинчев замина од Јуниор КВ бидејќи не сакал да води прволигашка екипа

Тимот на Јуниор Кисела Вода по само една сезона во суперлигашкото друштво се враќа во Првата лига. Ланската сезона Јуниор КВ ја започна со Благојче Весиќ на клупата, а ја заврши со Ристо Магдинчев. Магдинчев...

Базата на Алкалоид ќе биде СЦ „Борис Трајковски“, играчкиот кадар допрва ќе се формира

Тимот на Алкалоид е новиот член на Првата машка и ќе биде вклучен во системот на натпревари од септември. Претседателот на Алкалоид, Горан Минов, откри дека клубот ќе тренира и ќе настапува во СЦ „Борис...

Лазаров: Мојот карактер нема да ми дозволи да има судир на интереси

Селекторот Кире Лазаров, кој ги има школите КЛ7, потпиша меморандум за соработка со новиот клуб Алкалоид. Тој смета дека нема да има судир на интереси меѓу функциите што ги извршува - селектор на сите машки...

„Повеќе ќе ми значи медал на Македонија, отколку Алкалоид да игра на Ф4 во...

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов, најави дека освен во клубот, компанијата „Алкалоид“ ќе стои и зад македонската куќа на ракометот. На новинарско прашање, за колку години клубот ќе игра на Ф4 во...

Мукаетов: Алкалоид ќе стартува од Првата лига – таму се кали „челикот“ и се...

Денеска беше промовиран новиот клуб на македонската ракометна сцена. Проектот зад кој стојат претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, компанијата Алкалоид и легендата Кире Лазаров, ќе го носи името Алкалоид. Мукаетов најави дека клубот ќе стартува...

Лазаров: Алкалоид е проект за доброто на македонскиот ракомет

Денеска беше промовиран новиот клуб на македонската ракометна сцена. Проектот зад кој стојат претседателот на РФМ, Живко Мукаетов и легендата Кире Лазаров ќе го носи името Алкалоид. Лазаров истакна дека ова е проект за доброто...

Започнува нова историја, нов македонски клуб РК АЛКАЛОИД

Во новата сезона во системот на ракометни натпреварување ќе има нов клуб РК Алкалоид. Со тоа започнува нова ракометна приказната на новиот ракометен клуб РК Алкалоид. Веќе подолг период гласни беа шпекулациите за новиот проект...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ