Младинска лига

Пионери: Пелистер подобар од Еурофарм, Металург без проблем против Шампион

Изминатиот викенд се одиграа 13 натпревари (во трите групи) од второто коло во машка пионерска конкуренција. Во дербито меѓу двете битолски екипи, составот на Пелистер беше подобар од локалниот ривал Еурофарм Работник. Металург, пак, немаше никакви...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ