Куп

Николовска и Николовска дадоа 18 гола, Чаир славеше над Деспина

Ракометарките на Чаир утре против Ѓорче Петров ќе се борат за место на Ф4 во Купот на Македонија, откако денеска славеа победа над прилепска Деспина со 31-26. Тимот на Чаир отвори со предност од 7-2...

Спартак го совлада Кузман Вардар, оди на пресметка со Металург за Ф4 во Купот

Во втората Куп пресметка во А групата, Спартак беше убедлив против Кузман Вардар со 28:18 и обезбеди финале од својата група. Гостинската екипа на Александра Кузмановска одигра солидни 20 минути од натпреварот, но во преостанатиот...

Металург убедливо против Шампион во Купот на Македонија

Ракометарките на Металург без многу проблеми триумфираа против Шампион со 33:21 во рамките од Групата А од Купот на Македонија. Тренерот на Шампион, Валентина Радуловиќ, немаше многу опции во нападот, а ракометарките на Металург заслужено...

Дамите во битка за пласман на Ф4

Екипите кои се дел од Супер женската лига денеска ги имаат првите средби од годинешниот куп кој ќе треба да ги даде имињата на осумте состави кои утре ќе се борат за четирите места...

КАЛЕНДАР ЗА МАРТ: Македонија против светскиот првак, Вардар и Еурофарм Пелистер на големо дерби…

Во месец март ќе има многу настани кои ќе го привлечат вниманието на љубителите на ракометот во нашата земја. Тука се квалификациските натпревари на машката репрезентација против светскиот првак Данска за пласман на ЕП, како...

Дали знаете кои се рекордерите во македонскиот ракомет – на еден натпревар постигнале 31...

Несекојдневното достигнување на левото крило на Бутел Скопје, Марко Божиновски, кој на куп средбата против Кичево даде 21 погодок, не натера да се потсетиме на рекордерите по број на голови на еден натпревар одигран...

Куп на Македонија: Суперлигашите безмилосни, сите завршија во осминафинале

Во првата рунда од Купот на Македонија во која суперлигашите играа против прволигашите на сите 16 дуели победија составите кои се дел од посилната лига. Со вчерашното комплетирање на средбите стана познато кои тимови одат...

Кофиловски даде 13 гола, Металург лесно го мина Куманово

Ракометарите на Металург остварија рутинска победа против Куманово со 36:26 во натпревар од осминафиналната рунда од Купот на Македонија. Иако металурзите настапија со 12 играчи во ростерот немаа проблем против прволигашот. Металруг имаше силен старт...

Скопје скапо ја „продаде“ кожата во Богданци

Тимот на Младост Богданци се пласираше во четвртфиналната рунда од Купот на Македонија, откако на свој терен со голема мака го совлада составот на Скопје со еден гол разлика, 29-28. Младите избраници на Будимир и...

Струмичани убедливи против Македонија Ѓорче Петров

Ракометарите на Астраион без многу проблеми триумфираа против прволигашот Македонија Ѓорче Петров со убедливи 31:19 во осминафиналето од Купот на Македонија и обезбедија пласман во четвртфиналните натпревари. Гостите од Ѓорче Петров имаа сили само за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ