ИНТЕРВЈУ

Димитриоски: Од бебе сум со топка в раце, а од една година в сала

Репрезентативецот на Македонија, Димитар Димитриоски минатото лето од Металург се пресели во Вардар и сезонава игра во тандем со Тимур Дибиров на позицијата лево крило во редовите на актуелниот шампион од Лигата на шампионите...

Жељко Бабиќ: Веќе размислуваме и правиме план за засилувањата за в година

Екипата на Еурофарм Пелистер исто како и Вардар не успеа да одигра ниту еден натпревар на домашна сцена со оглед на тоа што првенството беше прекинато уште пред да стартува плеј-оф сезоната. Во моментов...

Сведоштво од жариштето на коронавирус: Ракометарката Јовановска седи дома и тренира (Фото/Видео)

Битката со Корона вирусот не стивнува туку добива само поголеми размери и секојдневно пристигнуваат вести кои делуваат фрапантно со бројки за зголемување на заболени лица. Италија е центарот на жариштето на Европа и понатаму...

Интервју со Александар Царчев: Македонија има голманска иднина, имаме наследници за Борко и Никола

Еден од ретките тренери во Македонија кои се специјализираа за работа со голманите, Александар Царчев е дел и од репрезентацијата на Македонија и на ова Европско првенство. Тој беше во стручниот штаб и на...

24РАКОМЕТ ИНТЕРВЈУ со Стевче Алушовски: Понуда од европски првак не се одбива!

Во последниот ден од годината, екипата на Вардар и официјално доби нов тренер, а на клупата седнува, поранешниот ракометар на клубот, Стевче Алушовски, кој доаѓа на местото на Едуард Кокшаров како нов тренер во...

Мијатовиќ: Металург ги има сите услови за напредок на младите ракометари!

Еден од чуварите на мрежата на Металург оваа сезона е Предраг Мијатовиќ. Младиот српски голман дојде во Автокоманда минатата сезона и уште тогаш почна да ги покажува своите квалитети. Најпрво беше дел од Металург...

ИНТЕРВЈУ со Сара Ристовска: Како што Русинките се чувствуваат во Скопје, така ми е...

Десното крило на женската репрезентација на Македонија, Сара Ристовска, од летово има нов предизвик во кариерата. По настапите за Металург, Вардар и Крим Љубљана, македонската репрезентативка се пресели во ЦСКА Москва. Но, за разлика...

ИНТЕРВЈУ со Драган Ѓукиќ: Имав понуди и од Македонија, но решив до јануари да...

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Драган Ѓукиќ е одново во Скопје, но сега со нова функција која ја има во репрезентацијата  на Грузија. Ѓукиќ работи како советник на Ракометната федерација на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ