ИНТЕРВЈУ

24РАКОМЕТ ИНТЕРВЈУ со Стевче Алушовски: Понуда од европски првак не се одбива!

Во последниот ден од годината, екипата на Вардар и официјално доби нов тренер, а на клупата седнува, поранешниот ракометар на клубот, Стевче Алушовски, кој доаѓа на местото на Едуард Кокшаров како нов тренер во...

Мијатовиќ: Металург ги има сите услови за напредок на младите ракометари!

Еден од чуварите на мрежата на Металург оваа сезона е Предраг Мијатовиќ. Младиот српски голман дојде во Автокоманда минатата сезона и уште тогаш почна да ги покажува своите квалитети. Најпрво беше дел од Металург...

ИНТЕРВЈУ со Сара Ристовска: Како што Русинките се чувствуваат во Скопје, така ми е...

Десното крило на женската репрезентација на Македонија, Сара Ристовска, од летово има нов предизвик во кариерата. По настапите за Металург, Вардар и Крим Љубљана, македонската репрезентативка се пресели во ЦСКА Москва. Но, за разлика...

ИНТЕРВЈУ со Драган Ѓукиќ: Имав понуди и од Македонија, но решив до јануари да...

Поранешниот селектор на Македонија и тренер на Вардар, Драган Ѓукиќ е одново во Скопје, но сега со нова функција која ја има во репрезентацијата  на Грузија. Ѓукиќ работи како советник на Ракометната федерација на...
video

Обрадовиќ за 24 Ракомет ТВ: Во Македонија се играше ракомет и пред, ќе се...

Актуелниот селектор на женската репрезентација на Србија и тренер на машкиот тим на Пролетер од Зрењанин, Љубомир Обрадовиќ во сезоната 2000/01 беше и на клупата на Вардар. Тој има одлични резултати зад себе како...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ