ВЕСТИ

Лига на шампиони: Вардар се бори за позиција плус, но се чека добра вест...

Ракометарите на Вардар денеска го играат последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, а денеска во Скопје го пречекуваат составот на Монпелје. Сосема извесно е дека овој дуел ќе биде максимално тежок...

Супер машка лига: Пролет денеска може да го завери плеј-офот

Екипата на Пролет денеска гостува во Радовиш и на овој натпревар може да дојде до потврда на местото во плеј-офот со оглед на тоа што се очекува да влезе во овој дуел како фаворит...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Работнички (ЛИНК)

Денеска со три натпревари во Струга, Радовиш и Битола започнува пролетниот дел од сезоната во Суперлигата. Составот на Еурофарм Пелистер 2 сосема извесно ќе игра во битката за опстанок во елитното друштво, но таму ќе...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Радовиш и Пролет (ЛИНК)

Денеска со три натпревари во Струга, Радовиш и Битола започнува пролетниот дел од сезоната во Суперлигата. Тимот на Пролет гостува кај Радовиш и со победа може да го завери пласман во разигрувањето за титулата. Гостите се...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: Вардар со тројца голмани против Монпелје (ФОТО)

Ракометарите на Вардар денеска го играат последниот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите и во Скопје го пречекуваат составот на Монпелје. Сосема извесно е дека овој дуел ќе биде максимално тежок бидејќи...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Струга и Металург (ЛИНК)

Денеска со три натпревари во Струга, Радовиш и Битола започнува пролетниот дел од сезоната во Суперлигата. Покрај езерото гостува тимот на Металург, кој е прв на табелата по 14 одиграни кола во есенскиот дел. Иако стружани...

Пролетниот дел стартува, но денеска ќе се игра без публика

Со натпреварите кои денеска и утре е бидат одиграни низ Македонија стартува пролетниот дел од сезоната, но поради актуелната ситуација со Корона вирусот работите не се како што се посакува. После препораката од Владата клубовите...

Женска лига: Пролетниот дел стартува без дерби дуели

Првото коло од пролетниот дел од сезоната се игра денеска и утре, а на терен се сите тимови кои се дел од Женската лига. Веќе е јасно кои состави ќе бидат фаворити за титулата,...

Денеска на терените: Вардарци против Монпелје во трка за бодови за позиција повисоко

Со натпреварот против Монпелје кој денеска треба да се одигра во СЦ „Јане Сандански“ од 17:30 часот финишира групната фаза од Лигата на шампионите за актуелниот шампион, Вардар. Она што е јасно е дека...

Куп на Македонија: Прволигашите во трка за четири места

Екипите кои се натпреваруваат во Првата лига денеска и утре ќе се најдат на пресметки од Купот на Македонија каде што ќе се борат за четирите места кои носат во следната фаза каде што...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ