ВЕСТИ

Aнализа на мечот Македонија – Австрија: Пајович нè надмудри, моравме да бидеме подготвени

За овој натпревар за анализа е само првото полувреме бидејќи во второто веќе сè беше готово. Многу е тешко веднаш после еден ваков натпревар да се каже што и како, па може да се каже...
avstrija

Пајовиќ: Сега може да сонуваме малку!

Австрија ја победи Македонија со 32-28 и обезбеди место во главната фаза на Европското првенство, каде ќе пренесе два бода, без разлика дали друштво ќе и прави Чешка или Украина. „Неверојатно, игравме три меча и...
bih

Утешна победа на Франција, Словенија рутински против Швајцаријa

Репрезентативците на Франција со победа се порстуваат од Европското првенство поле прелиминарната фаза откако во третото коло беа подобри од Босна и Херцеговина со 31:23. Репрезентациајта на БиХ имаше солидно прво полувреме, во поголемито дел...

„Ако играчите не најдат клубови каде ќе имаат минутажа, црно ни се пишува“

Македонија не ја оствари целта и со една победа и два порази го завршува настапот на ЕП 2020 без пласман во главната фаза. Селекторот Брестовац го лоцира најголемиот проблем во минутажата на играчите. „Ако играчите...

Борко откри: Додека добивам повик, јас ќе бранам за репрезентацијата!

Македонија не ја оствари целта и со една победа и два порази го завршува настапот на ЕП 2020 без пласман во главната фаза. Голманот Борко Ристовски откри дека и натаму ќе го брани голот...

Ристовски: Ова е една добра лекција за сите нас

Македонија не ја оствари целта и со една победа и два порази го завршува настапот на ЕП 2020 без пласман во главната фаза. Според голманот Борко Ристовски има многу причини за ваквиот резултат, но,...

Брестовац: Мораме во иднина да бидеме начисто – кој сака да игра, а кој...

Селекторот Данило Брестовац беше разочаран по елиминацијата на Македонија, и се уште не е начисто како ќе продолжи националниот тим. Тој вели дека тешко му оди со создавањето хемија меѓу поискусните играчи и помладите. „Не...

Лазаров: Ако сега го фрлиме пешкирот, тогаш не ги почитуваме сите Македонци кои не...

Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров после средбата против Австрија имаше подолго излагање и одговараше на прашањата за она што беше направено. Самиот потврди дека бил изненаден од играта на противникот и дека не...

Пешевски: Ветувам дека ќе се вратиме посилни

Македонија имаше лошо издание во наптреварот кој беше одлучувачки за пласманот понатаму и доживеа пораз од Австрија со 32:28. Пикерот Жарко Пешевски имаше свој коментар после натпреварот и вети подобри игри во иднина на...

Стоилов: Вината е кај нас!

Македонската репрезентација го заврши настапот на ЕП 2020, година по поразот од Австрија во решавачкиот трет меч од прелиминарната фаза. Ракометарите го напуштија теренот разочарани од играта и од резултатот, немаше ни многу зборови во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ