ВЕСТИ

Дупјачанец: Ова не е готова работа, треба да сфатиме дека имаме голема шанса

Голманот на Металург, Даниел Дупјачанец имаше добра средба против Горење и особено во првиот дел имаше доста одбрани со кои му помогна на тимот. Сепак, во вториот дел работите на ниво на целиот тим...

Кастратовиќ: Сакаме да играме ракомет, но мораме и да победуваме ракомет

Ракометарите на Металург претрпеа пораз на првиот меч од двобојот против Горење со 19:24, а овој резултат ќе биде максимално незгоден за реваншот следната недела во СЦ „Јане Сандански“. Тренерот Зоран Кастратовиќ после средбата...

ЕХФ Куп: Кузмановски пред портите на групна фаза, Борко и Бенфика ќе бркаат четири...

Покрај натпреварите од Лигата на шампионите, во текот на денешниот ден се одиграа и дел од натпреварите од третото квалификациско коло во ЕХФ Купот. Покрај дуелот на македонскиот претставник Металург, тука беа и средбите на...

Пролет се врати на победничка патека, триумфираше над Металург 2

Тимот на Пролет по поразот од Охрид во минатото коло се врати на победничките патеки во Суперлигата, откако на домашен терен го победи убедливо составот на Металург 2 со 35-23. Гостинот беше рамноправен во дваесетина...

Чупиќ: Ни фалат играчи…

Вардар загуби убедливо од  полскиот првак Келце со 35-25 и си го закомплицира пласманот во следната фаза од повисоките позиции. Десното крило Иван Чупиќ, кое и на овој дуел играше како десен бек вели...

Душебаев: И кога му е најтешко, Вардар пак е меѓу најдобрите во Европа!

Вардар загуби катастрофално на гостувањето кај полскиот Келце со 35-25 во осмото коло од Лигата на шампионите и падна на петтото место на табелата. Стратегот на домашниот тим вели дека неговиот тим не ги...

Металург не издржа, брзите Словенци го свртеа мечот и ќе имаат предност во Скопје

Ракометарите на Металург има предност после првото полувреме против Горење во Велење, но не успеаја да ја зачуваат и од Словенија си заминуваат со негатива од пет гола и 19:24. Металург имаше подобро отворање на...

И Спартак Москва се израдува во СЕХА лигата

Ракометарите на Спартак Москва во 4. коло од СЕХА лигата ја остварија првата победа откако денеска беа подобри на свој терен од Металопластика со 36:32. Претставникот од Русија стигна до првите бодови во СЕХА со...

Комити: Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се присетиме на двете титули!

По тешкиот пораз на Вардар на гостувањето кај Келце со 35-25 во осмото коло на Лигата на шампионите, се огласи навивачката група „Комити“ на социјалните мрежи. „Кога ќе дојдат вакви моменти, убаво е да се...

Металург со позитивни мисли на одмор во Велење, има плус еден против Горење

Екипата на Металург води на полувреме против Горење на првиот дуел од 3. коло од Купот на ЕХФ со 11:10. Најголемата предност изнесуваше три гола, но во финишот на првиот дел не беше зачувана,...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ