ВЕСТИ

Костески се погрижи за победа на Линц

Тимот на Линц, каде што играат македонските интернационалци Горан Крстевски и Никола Костески, забележа втора победа во австрискиот шампионат. Линц беше поуспешен на гостувањето кај составот на Грац, каде славеше со 29-35, а дел од...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра на теренот на ЗТР Запорожје. Бутел Скопје победи со 18:14 на првиот дуел и овој...

Даскалоски за 24 Ракомет: Добро е што се четири разлика, поголема предност може да...

14.00 Normal 0 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} Екипата на Бутел Скопје ќе понесе четири гола предност на реваншот во Украина кој следната недела ќе се одигра...

Почеток на крајот на Челинџ Купот

Овој викенд стартуваше и новото издание на Челинџ Купот во машка конкуренција, додека женскиот сегмент стартува во ноември. Сезонава е последната во која ќе има натпревари од овој куп, бидејќи од следната сезона натпреварувањето...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано Стружанка имаше водство сепак, на одмор екипите отидоа со нерешен резултат 14:14. И во продолжението многу не се сменија работите...

Вардар славеше на жешкиот терен во Струга

Ракометарките на Вардар ја остварија третата победа во женската лига на гостувањето кај Стружанка во третото коло од првенството со 29:25. Вардарки имаа многу проблеми во првиот дел да го скршат отпорот на домаќинот. Постојано...

Контроли пред ЕП: Сениорите ќе играат на „Трофеј Карпати“ во Романија!

Машката сениорска репрезентација на Македонија ја очекува настап на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка на почетокот на идната година. За таа цел, избраниците на Данило Брестовац, покрај контролите со Италија, Турција и Грузија...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Гевгелија до првите бодови против Алушовски

Во 2. коло од Женската лига екипата на Гевгелија стигна до првите бодови на гостувањето против Алушовски. Гевгелија триумфираше со 35:33. Новајлијата во лигата имаше добар почеток на дуелот и имаше почетна предност 6:2. Во...

Димитровски: И покрај промените во тимот, ние ќе се бориме за позитивен резултат

Тимот на Пелистер по подолго време го очекува настап во Купот на ЕХФ, каде за противник го доби швајцарскиот претставник Винтертур. Иако имаше голем број промени во тимот, битолчани сепак најавуваат дека се подготвени за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ