Чаневски: Наше е да ја испратиме годината со позитивен резултат

Тимот на Еурофарм Работник, кој се уште чека комплетирање на документацијата за да може да игра под новото име, Еурофарм Пелистер, го очекува нов натпревар од регионалната СЕХА лига, а гостин во Битола ќе биде Загреб со Веселин Вујовиќ.

Голманот Градимир Чаневски, кој имаше одлична партија против Бидасоа, очекува тежок натпревар.

„Не очекува тежок натпревар, знаеме каков ривал е Загреб. Искусни се од настапи во Лигата на шампионите и СЕХА лигата. Наше е да направиме публиката да ужива и да ја испратиме годината со позитивен резултат. Се надевам дека ќе добиеме голема поддршка за да ја оствариме целта“, изјави Чаневски.

Натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Загреб се игра утре со почеток во 17:15 часот.