Спартак однапред се предаде, ќе гостува со младинци кај Загреб

Регионалната СЕХА лига полека се претвора во натпреварување на младинските екипи на клубовите учесници. Сите тимови кои партиципираат барем по еднаш одиграле меч сезонава со подмладокот, а исклучок нема да биде ниту новајлијата, Спартак Москва.

Рускиот тим со младинци отпатува за хрватската престолнина, каде ќе се соочи со шампионот Загреб, во одложениот натпревар од 1 октомври.

Од поискусните ракометари во ростерот ќе бидат само црногорскиот интернационалец Игор Радојевиќ, Дмитри Шелестјуков и Миндаугас Урбонас.

Натпреварот меѓу Загреб и Спартак Москва се игра вечерва од 19:00 часот.