Следува ден со шест супер пресметки

Новиот ден на Олимписките игри носи шест одлични натпревари односно ден со шест пресметки во кои се очекува да има големо надигрување.

Стартот е со дербито на Јужна Америка меѓу Аргентина и Бразил. Ќе продолжи со азискиот двобој меѓу Бахреин и Јапонија, а потоа во четири дуели следуваат дури три силни европски дуели и еден меѓу Шведска и Египет кој само ќе допринесе за разубавувањето на програмата.

Ова ќе биде еден од деновите со најубавите двобои така што следуваат интересни средби.

ОЛИМПИСКИ ИГРИ – МАЖИ

4.КОЛО (ПЕТОК, 30 ЈУЛИ)

ГРУПА А

02:00ч

АРГЕНТИНА – БРАЗИЛ

07:15ч

ФРАНЦИЈА – ШПАНИЈА

14:30ч

ГЕРМАНИЈА – НОРВЕШКА

ГРУПА Б

04:00ч

БАХРЕИН – ЈАПОНИЈА

09:15ч

ШВЕДСКА – ЕГИПЕТ

12:30ч

ПОРТУГАЛИЈА – ДАНСКА