Сите сакаат во четврт-финале, никој нема право на грешка

Откако селекциите на Норвешка и Холандија си обезбедија место во четврт-финалето утре ќе имаат меѓусебен дуел за првото место во Групата А така што тој дуел ќе го одбележи денот.

Сепак, јасно е дека од 2 часот почнува битката за местата во четврт-финалето и сосема извесно е дека никој не смее да се опушти и секоја селекција мора да нападне со сите сили за пласман во елиминациите.

Ќе има нови интересни дуели, а покрај дербито тука се и средбите меѓу Бразил-Шведска, Русија – Франција и Унгарија-Шпанија.

ОЛИМПИСКИ ИГРИ – ЖЕНИ

4.КОЛО (САБОТА, 31 ЈУЛИ)

ГРУПА А

02:00ч

АНГОЛА – ЈАПОНИЈА

04:00ч

ЦРНА ГОРА – ЈУЖНА КОРЕЈА

14:30ч

НОРВЕШКА – ХОЛАНДИЈА

ГРУПА Б

07:15ч

РУСИЈА – ФРАНЦИЈА

09:15ч

БРАЗИЛ – ШВЕДСКА

12:30ч

УНГАРИЈА – ШПАНИЈА