Охрид останува без пикерот: Кристијан Анастасовски се сели во Франција!

Кружниот напаѓач на екипата на Охрид, Кристијан Анастасовски, во следната сезона ќе го има првиот интернационален предизвик.

Тој се сели во екипата на Анже, која сезонава обезбеди место во ПРО лигата, втора по квалитет во Франција.

Пивотменот пред да се пресели во Охрид, беше дел од екипите на Вардар Јуниор и Работнички.

Анастасовски ќе има македонско друштво, бидејќи во Анже игра и поранешниот играч на Охрид, Дарко Георгиевски.