Поранешен член на Еурофарм Пелистер ќе игра и на 38 години

[addthis tool="addthis_inline_share_toolbox_tgn7"]

Украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко во новата натпреварувачка сезона ќе настапува во шампионатот на Полска.

Искусниот ракометар ќе го носи дресот на Азоти Пулави, клуб кој во минатата сезона заврши на 6. позиција во полскиот шампионат.

Двете страни се договорија на едногодишен договор, со можност за продолжување на истиот доколку бидат задоволни од соработката.

Остроушко во својата клупска кариера настапуваше за 14 клубови, своевремено беше дел и од Еурофарм Пелистер.

Ракометарот од Украина последниот клупски ангажман го имаше во екипата на Олимпијакос.