ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Словенија и Норвешка на двобој за комплетно 2. коло

На Светското првенство во Јапонија денеска ќе биде комплетирано 2. коло во кое има интересни дуели, но и пресметки во кои селекциите од Европа се главно фаворити против конкурентите.

Сепак, има и една пресметка меѓу состави од Европа, а со него се затвора второто коло. Словенија и Норвешка тргнаа добро на Мундијалот, а денеска ги очекува меѓусебна пресметка во која ќе има што да се види. И едниот и другиот состав влагаат со амбиции за добар резултат, па за очекување е да има интересна средба. Норвежанките се фаворитки, но треба тоа и да го докажат на терен.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

10:00ч

КОНГО – ЈАПОНИЈА (Светско првенство за жени)

12:30ч

КИНА – ШВЕДСКА (Светско првенство за жени)

СЛОВЕНИЈА – НОРВЕШКА (Светско првенство за жени)

18:00ч

СПАРТАК МОСКВА – МЕШКОВ БРЕСТ (СЕХА лига)

19:00ч

ЖЕЛЕЗНИЧАР – ДИНАМО ПАНЧЕВО (Србија Супер лига)

ХАЛБИ – ГУИФ (Шведска 1)

20:00ч

ЕСБЈЕРГ – СОНДЕРЈИСКЕ (Данска 1)

20:30ч

СЕЛФОС – ФХ ХАФНАРФЈОРДУР (Исланд 1)