ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Порто и Митревски по први бодови, ПСЖ оди кај Магдебург, Келце во Алборг

Денеска во центарот на вниманието ќе бидат натпреварите од третото коло во Лигата на шампионите.

Ќе биде најинтересно во Алборг, каде што гостува Келце, и во Магдебург каде што гостува францускиот ПСЖ.

Се очекуваат возбудувања и на дуелите меѓу Загреб и Порто, како и на двобојот меѓу Веспрем и Динамо Букурешт.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ:

18:30 БГУФК – МЕШКОВ БРЕСТ (БЕЛОРУСИЈА)

17:30 ЧЕШКЕ БУДЕЈОВИЦЕ – ПЛЗЕН (ЧЕШКА КУП)

18:30 МОРС – СОНДЕРЈИСКЕ (ДАНСКА)

20:30 МИТЈИЛАНД – ФРЕДЕРИЦИЈА (ДАНСКА)

18:45 ЗАГРЕБ – ПОРТО (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:45 ВЕСПРЕМ – ДИНАМО БУКУРЕШТ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 АЛБОРГ – КЕЛЦЕ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

20:45 МАГДЕБУРГ – ПСЖ (ЛИГА НА ШАМПИОНИ)

18:00 ПЈОТРКОВИЈА – ТАРНОВ (ПОЛСКА)

19:00 БЕНФИКА – МАДЕИРА (ПОРТУГАЛИЈА)

16:00 БАЈА МАРЕ – ТУРДА (РОМАНИЈА)

19:30 НАИСА НИШ – МЕДИЦИНАР (СРБИЈА)

19:00 ХАЛБИ – ЛУГИ (ШВЕДСКА)

19:00 СКОВДЕ – МАЛМЕ (ШВЕДСКА)

18:45 КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – БЕРН (ШВАЈЦАРИЈА)

19:30 БАЗЕЛ – СУР АРАУ (ШВАЈЦАРИЈА)