Денеска на терените: Вардар на дерби против Кил, желбата се нови бодови

Екипата на Вардар денеска е домаќин на составот на Кил во натпревар од 6. коло од Групата А од Лигата на шампионите. Средбата почнува од 20:45 часот и се игра во СЦ „Јане Сандански“. Ова ќе биде дуел на кој дефинитивно ќе има што да се види бидејќи гостите се ослабени без Сагосен и Вајнхолд, а вардарци се мотивирани да се вратат на победите.

Овој натпревар ќе го заземе централното место на програмата иако има уште неколку интересни натпревари од Лигата на шампионите кои се играат денеска. Дерби ќе биде и двобојот меѓу Келце и ПСЖ, но и Пик Сегед против Алборг.

Денеска се играат и средби од Супер женската лига.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:30ч

АСТРАХАНОЧКА – ЦСКА МОСКВА (Русија Супер лига, жени)

17:00ч

КЛУЖ – БАЈА МАРЕ (Романија 1)

ЧСМ БУКУРЕШТ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)

ЧСМ ДЕВА – МАГУРА ЧИСНАДЕИ (Романија 1, жени)

ЛАДА ТОЉАТИ – ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД (Русија Супер лига, жени)

17:30ч

ФТЦ РАИЛ КАРГО – ДЕБРЕЦЕН (Унгарија 1, жени)

18:00ч

БУДАОРС – ЃЕР (Унгарија 1, жени)

ТЕРТНЕС – АКЕР (Куп на Норвешка, жени)

18:30ч

КОПРИВНИЦЕ – ДУКЛА ПРАГА (Чешка Екстра лига)

АРХУС – ЕСБЈЕРГ (Данска 1, жени)

РАНДЕРС – КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ВИБОРГ – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

ХАСЛУМ – БЕРГЕН (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНСАНД – КОЛСТАД (Норвешка 1)

ФРЕДРИКСТАД – МОЛДЕ (Куп на Норвешка, жени)

18:45ч

ПИК СЕГЕД – АЛБОРГ (Лига на шампиони)

КЕЛЦЕ – ПСЖ (Лига на шампиони)

19:00ч

ХОРСЕНС – СИЛКЕБОРГ (Данска 1, жени)

Х 65 – СКАРА (Шведска 1, жени)

САВЕХОФ – ХАЈД (Шведска 1, жени)

19:30ч

Ј. ОРМОЖ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)

ГЕВГЕЛИЈА – ШАМПИОН (Македонија, Супер женска лига)

КУМАНОВО – ФЕНИКС АМС (Македонија, Супер женска лига)

20:00ч

КУЗМАН ВАРДАР – ЧАИР (Македонија, Супер женска лига)

СПАРТАК – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ (Македонија, Супер женска лига)

20:30ч

НФХ НИК – ОДЕНЗЕ (Данска 1, жени)

МЕЦ – ПАРИЗ (Франција 1, жени)

20:45ч

ВАРДАР – КИЛ (Лига на шампиони)

ППД ЗАГРЕБ – МОНПЕЛЈЕ (Лига на шампиони)

ПЛАН ДЕ КУКУС – БРЕСТ (Франција 1, жени)