Денеска на терените: Братски дуел во Битола, Тиквеш гостува кај Охрид

Продолжуваат борбите во Супер лигата за шампионската титула, на денешната програма се два натпревари. Првата и втората екипа на Еуорфарм Пелистер ќе играат меѓусебен дуел, а исто така Охрид ќе го пречека Тиквеш.

Интернационалците од Македонија че бидат активни на терените низ Европа, Лазаров, Ончев и Лазаревски со своите тимови ќе имаат нови предизвици во домашните првенства.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

16:00ч

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР – ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 (СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ ОФ)

17:00ч

УНИА ТАРНОВ – ЧРОБРИ ГЛОГОВ (ПОЛСКА 1. ЛИГА)

18:00ч

ОХРИД – ТИКВЕШ (СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ ОФ)

ФЕНРЕЦВАРОШ – ТАТАБАЊА (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

КЕЧКЕМЕТИ – БУДАКАЛАЖ (УНГАРИЈА 1. ЛИГА)

18:30ч

ФИВЕРС – АЛПЛА ХАРД (АВСТРИЈА 1. ЛИГА)

19:00ч

ТРИМО ТРЕБЊЕ – СЛОВАН (СЛОВЕНИЈА 1. ЛИГА)

БИТИГХАЈМ – КОБУРГ (БУНДЕСЛИГА 2)

ГУМЕРСБАХ – ХАМ ВЕСТФАЛЕН (БУНДЕСЛИГА 2)

ИШТАД – МАЛМЕ (ШВЕДСКА 1. ЛИГА – ПЛЊЈ ОФ)

19:30ч

ХАГЕН – ЕСЕН (БУНДЕСЛИГА 2)

ЛУБЕК ШВАРТАУ – ХУТЕНБЕРГ (БУНДЕСЛИГА 2)

20:00ч

ЕКС АН ПРОВАНС – КРЕТЕЈ (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

ЛИМОЖ – ТУЛУЗ (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

НИМ – ШАРТ (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

20:15ч

МАРИБОР – ЛОКА (СЛОВЕНИЈА 1. ЛИГА)

20:30ч

НАНТ – САРАН (ФРАНЦИЈА 1. ЛИГА)

ПУЕНТЕ ХЕНИЛ – АНАИТАСУНА (ШПАНИЈА 1. ЛИГА)

21:00ч

СПОРТИНГ – БОА ХОРА (ПОРТУГАЛИЈА 1. ЛИГА)