Големиот мајстор Лазаров и погодува и асистира (ВИДЕО)

Ракометарите на Нант одиграа одличен натпревар и со гостински триумф од 34:31 против Келце успеаја да го обезбедат пласман во четврт-финалето од Лигата на шампионите.

Лазаров уште еднаш одигра голема улога во победата на својот тим, иако постигна четири погодоци тој одлично ги разигруваше соиграчите и асистираше. Во моментите кога се кршеше резултатот Лазаров направи одлична асистенција до пикерот, кој реализираше за водство.

Асистенцијата и погодокот погледнете ги во следното видео.