Гледајте го во живо натпреварот Македонија – Португалија (ЛИНК)

Ракометарите кои се дел од репрезентацијата на Македонија на Светското првенство денеска го имаат најважниот натпревар на шампионатот на кој едноставно не смеат да загубат. Тие денеска од 20:45 часот играат против селекцијата на Португалија во последниот осминафинален меч од програмата во СЦ „Борис Трајковски“.

Нема потреба од посебни објаснувања и најавувања бидејќи едноставно тоа е дуел со огромен влог и средба на која едноставно мора да се оди со сите сили од прва минута. Сите ќе мораат да дадат максимум и во овие 60 минуги да не се штедат во ниту еден момент. Oва е натпреварот кој може да ги однесе меѓу најдобрите осум така што во денешните 60 минути решаваат сè сами.

Средбата ќе оди во пренос на ТВ Телма, но има и линк на кој и досега одеа сите натпревари, па можете да одберете каде ќе го следите натпреварот.

ЛИНК 1

ЛИНК 2