Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Веспрем – Вардар (ЛИНК)

После поразот на првата средба одиграна во Скопје од 27:41 екипата на Вардар денеска се наоѓа на тешко гостување во Унгарија кај тимот на Веспрем во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Средбата во која домаќинот е голем фаворит за уште една победа треба да покаже во каква форма е Вардар една недела подоцна после поразот на домашен терен така што денеска ќе може да се одигра максимално и да се покаже најдоброто.

Вообичаено и овој натпревар оди во пренос на Македонската телевизија, но само на првиот канал.

Двобојот почнува од 18:45 часот, а можете да го следите и на линкот во продолжение.

ЛИНК