Ако нешто пропуштивте: Големата победа на Еурофарм Пелистер во три минути (ВИДЕО)

Екипата на Еурофарм Пелистер дојде до голема победа од 33:20 против составот на Татабања, а ова беше најдобриот натпревар сезонава за тимот од Битола.

Играта беше одлична во текот на сите 60 минути и имаше одлични моменти.

Еурофарм Пелистер покажа моќ, а доколку нешто пропуштивте од вчерашната средба тогаш можете да ги погледнете најубавите моменти во видеото на следниот ЛИНК.

Доколку сакате да го погледнете целиот натпревар тогаш можете да го гледате на овој ЛИНК.