таг: сергеј горпишин

„Не зажалив што дојдов во Вардар“

Минатото лето европскиот шампион Вардар се засили со рускиот репрезентативен кружен напаѓач Сергеј Горпишин кој дојде од бундеслигашот Ерланген. На стартот на сезоната не добиваше...

Горпишин: Одигравме натпревар со две лица

Ракометарите на Вардар се враќаат со пораз од гостувањето во Германија кај тимот на Кил. Вторпат сезонава губат со 11 гола разлика, а денеска...

Сите Руси од Вардар на скратениот список на Кокшаров

Ракометарите кои се дел од екипата на Вардар, а се и дел од репрезентацијата на Русија се најдоа и на скратениот список на селекторот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ