таг: РФМ

Брестовац: Во лето е топло за многу мечеви, најдобро за шампион...

Актуелното прашање во моментов што ќе се случува со првенството на Македонија односно како ќе биде одлучено кој ќе биде новиот шампион продолжува да...

„Очекувам РФМ како многу други федерации, да го заврши првенството“

Екипата на Еурофарм Пелистер исто како и Вардар не успеа да одигра ниту еден натпревар на домашна сцена со оглед на тоа што првенството...

Нема ракомет во Македонија ниту во мај: РФМ ги одложи сите...

Проценките на македонските епидемиолози е дека заразата со коронавирусот во Македонија ќе го има својот врв за околу еден месец од сега, кон крајот...

По примерот на ИХФ и ЕХФ и РФМ со работа од...

Вработените во Ракометната федерација на Македонија ги почитуваат препораките и во моментов обврските ги извршуваат од дома. Со оглед на тоа што во моментов сите...

Пикот на коронавирусот за еден месец, нема ракомет во Македонија до...

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција во медиа центарот на Владата, најави дека очекува во земјава да има околу 2.000 заболени од...

По младинскиот, СТОП и за сениорскиот ракомет во Македонија!

Ракометната федерација на Македонија испрати соопштение до сите ракометните клубови, дека по препораките на Владата и Министерството за здравство се стопираат сите ракометните активности...

РФМ ги прекина младинските шампионати!

Ракометната федерација на Македонија согласно одлуката на Владата, за преземање мерки за дополнителна заштита од Коронавирусот, донесе одлука да ги прекине шампионатите во пионерска,...

РФМ испрати допис до клубовите: Сите натпревари во следните 30 дена...

Ракометната федерација на Македонија испрати допис до сите клубови во кој ги известува дека сите натпревари треба да се играат без публика во следните...

ЗА И ПРОТИВ: Сехалигашите не се враќаат во Суперлига, барем не...

Одамна низ ракометните кругови актуелен е предлогот двата македонски претставници во СЕХА лигата да играат во регуларниот дел од сезоната во Суперлигата. Претставникот на Металург,...

„Ракометот се шири во Македонија – имаме дури 156 клубови и...

На редовното годишно собрание на РФМ, претседателот Живко Мукаетов покрај за настапите на сите репрезентации во претходната година се осврна и на новите проекти...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ