таг: рк риниа

Прилеп немаше проблеми против Риниа, забележа четврта победа по ред

Ракометарите на Прилеп по поразот од Јуниор Кисела Вода, влегоа во победничка серија и ги победија Алушовски, Текстилец, Македонија Ѓорче Петров, како и Риниа...

Астраион не виде мака со Риниа

Тимот на Астраион Струмица по поразот од Вардар во Неготино, се врати на победнички патеки со триумфот над Куманово, а забележа и втор триумф...

Риниа и Македонија ЃП одиграа реми во натпревар со 25 израмнувања...

Тимот на Риниа го oствари второто реми во групата 1 од Првата лига, откако на свој терен се спаси од пораз од Македонија Ѓорче...

Денковски броеше до 19, Куманово им се врати на победите

Ракометарите на Куманово во 10. коло од групата 1 во Првата машка лига триумфираа на свој терен против екипата на Риниа со 37:21. После поразот...

Латифи и Емини се погрижија за прва победа на Риниа, во...

Тимот на Риниа ја забележа првата победа во групата 1 од Првата лига, откако во натпреварот од осмото коло на домашен терен го совлада...

Вардар Неготино лесно се справи со Риниа

Екипата на Вардар Неготино немаше тешка задача во 7. Коло од групата 1 во Првата лига. Пред своите гледачи славеше лесна и убедлива победа...

Малку беа за Риниа и 17 голови на Латифи, РК Алушовски...

Ракометарите на РК Алушовски ја забележаа првата победа во 7. коло во групата 1 од Првата лига на гостувањето кај Риниа. Гостинскиот тим триумфираше...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ