Ристовска без грешка, ЦСКА Москва ја совлада Лада Тољати

Рускиот првак ЦСКА Моксва прослави нова победа во домашниот шампионат, откако славеше над Лада Тољати со 40-34.

Тимот на македонската репрезентативка Сара Ристовска сега се израмни со Ростов Дон на лидерското место на табелата.

Ристовска одигра едно полувреме на овој натпревар и успеа да постигне четири гола од четири обиди.

Следен предизвик за Ристовска и ЦСКА Москва ќе биде домашниот натпревар со Астраханочка, која го шокираше Ростов Дон во последното коло.