25 Никола Цветаноски

249
#
25
Име
Никола Цветаноски
Националност
mkd Македонија
Позиција
лев бек
Висина
199
Тежина
94
Моментално игра за
СТРУГА
Претходни Екипи
Г.А.-КЛ7
Години
23

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022СТРУГА32212

СУПЕРЛИГА А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2020/2021Г.А.-КЛ711112