27 Бенце Банхиди

73
#
27
Име
Бенце Банхиди
Националност
hun Унгарија
Позиција
пивот
Висина
195
Тежина
96
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, УНГАРИЈА
Години
27

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД072

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА193