Куманово му посака добредојде на пикерот Атанасовски

Тимот на Куманово го потврди доаѓањето на кружниот напаѓач Стефан Атанасовски од Вардар, со кој беше договорена соработка до крајот на следната сезона.

Како што најави 24Ракомет, 24-годишниот ракометар ќе засили конкуренцијата на пикерската позиција во тимот на Љубиша Димковски, каде веќе се Дарио Симоноски и Зоран Ѓурковиќ.

Атанасовски е поранешен младински репрезентативец на Македонија кој има настапувано за екипите на Аеродром, Вардар Јуниор, Работнички, Вардар, Ал Араби во Катар и Ал Мудхар во Саудиска Арабија.

Куманово претходно се засили со поранешниот кадетски репрезентативец на Македонија, Наум Костов, како и со тројцата интернационалци – Михајло Стевовиќ, Милош Благојевиќ и Алекса Радичевиќ.

Тимот на Димковски ќе игра во плеј-аут фазата и ќе се бори да го задржи суперлигашкиот статус за следната сезона. Прв ривал на Куманово бо борбата за опстанок е Вардар Неготино, потоа следуват дуелите со Еурофарм Пелистер 2, Скопје, Голден Арт…

Амбициозниот Куманово на шопинг во Вардар – донесе кружен напаѓач